
Orbit Culture: Zweedse Metal-grootheden in de dop
In de kleine, historische, Zweedse stad Eksjö ontstond in 2013 de melodische death metal band Orbit Culture. Vocalist en gitarist Niklas Karlsson bracht vrienden bij elkaar om te repeteren in een kleine oefenruimte in een oude elektriciteitscentrale. Na een hele zomer schrijven, repeteren en mixen, kwam in augustus 2013 de eerste EP “Odyssey” uit. Sinds deze eerste plaat heeft Orbit Culture vijf studio albums, vier EP’s en veertien singles uitgebracht.
De band timmert dus al heel wat jaar aan de weg en krijgen van heinde en verre lof voor de sound die ze album na album evolueren. De heren uit Zweden maken metal die soms uit de melodische death metal komt, soms meer richting thrashmetal neigt en ook metalcore is in sommige nummers goed te horen. Toch hoor je in alle nummers de grootsheid en dynamische sound van Orbit Culture. Vanaf het begin zijn onderwerpen als mentale gezondheid, verslavingen en het verliezen van dierbaren van groot belang in de teksten van de band.
Death Above Life
Op 3 oktober komt het vijfde studio album ‘Death Above Life’ uit. Het album bevat 10 grote en zware nummers die perfect zijn voor op een groot podium. Een emotioneel, ruw album dat zich begeeft op het randje van metalcore en death metal. Critici die het album al hebben beluisterd zijn het erover eens: dit album voelt als de gecontroleerde chaos die ze van Orbit Culture gewend zijn, maar dan bruter en spannender. Voor frontman Kralsson voelt dit album alsof de band is herboren. Een nieuw hoofdstuk. Een die de deur gelijk intrapt. Zwaarder, donkerder en zelfs af en toe de horror kant van de band opzoekt.
Op woensdag 9 november staat Orbit Culture in onze Grote Zaal om ook Eindhoven te laten horen waar zij afgelopen jaren aan hebben gewerkt. Als support staan Atlas en Gaerea op de line-up; een drietal die je als metalliefhebber gezien móét hebben. Tickets en info scoor je via de volgende slide.
